Senaste resultat

Nordic Light Outdoor Sports/Floorball 2019 börjar
Slut
12/7
13/7
14/7

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14070339 sö 14/07 18:45 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Slutspel A Final Benders IF P04 7 - 6 Obbola IK    
14070338 sö 14/07 18:30 sö 14/07 Nordic Light Arena Mix Senior Slutspel A Final Team Hopp & Skoj 7 - 1 Läsligan    
14070332 sö 14/07 17:00 sö 14/07 Nordic Light Arena F04-05 Slutspel A Final Bizview Björnarna 5 - 2 Stolpskotten    
13070339 lö 13/07 19:20 lö 13/07 Nordic Light Arena Herr Senior Slutspel A Final Showbuisness 9 - 5 Team Unihoc    
13070142 lö 13/07 20:20 lö 13/07 Kraft Arena P06-07 Slutspel A Final ICA MAXIS favoriter 6 - 5 Team Hype    
13070342 lö 13/07 20:20 lö 13/07 Nordic Light Arena Dam Senior Slutspel A Final Ey Gäris 1 4 - 6 Passa Helena    
13070141 lö 13/07 20:00 lö 13/07 Kraft Arena F06-07 Slutspel A Final Black Worrior 5 - 3 Lirarna    
13070341 lö 13/07 20:00 lö 13/07 Nordic Light Arena F00-03 Slutspel A Final UFF BK 3 - 4 Los Valpos    
12070320 fr 12/07 19:20 fr 12/07 Nordic Light Arena P02-03 Slutspel A Final Samba 6 - 3 BK Sanken    
12070319 fr 12/07 19:00 fr 12/07 Nordic Light Arena Herr Old Slutspel A Final IBK Dalen 4 - 5 Team Russia    
12070318 fr 12/07 18:40 fr 12/07 Nordic Light Arena Dam Old Slutspel A Final IBK Dalen 1 - 4 Iksu    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14070240 sö 14/07 19:00 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Ibk luleå Färdig Skellhell Young Guns    
14070139 sö 14/07 18:45 sö 14/07 Kraft Arena P08-09 Grp A Old Town Bulldogs West Färdig Team Balticgruppen    
14070239 sö 14/07 18:45 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A BK Sörbäcken Färdig Team Profilera    
14070138 sö 14/07 18:30 sö 14/07 Kraft Arena P/F 10-11 Grp A Skellefteå Blackhawks Färdig FC Fortnite    
14070238 sö 14/07 18:30 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Old Town Bulldogs East Färdig Ibk luleå    
14070137 sö 14/07 18:15 sö 14/07 Kraft Arena P04-05 Slutspel A Semifinal Benders IF P04 7 - 6 BK Bollkoll    
14070237 sö 14/07 18:15 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Team Umeå Energi Färdig BK Sörbäcken    
14070337 sö 14/07 18:15 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Slutspel A Semifinal IBK A-laget 3 - 5 Obbola IK    
14070136 sö 14/07 18:00 sö 14/07 Kraft Arena Mix Senior Grp A Bureå Allstars 0 - 6 Team Hopp & Skoj    
14070236 sö 14/07 18:00 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Old Town Bulldogs West Färdig Guif Kings    
14070336 sö 14/07 18:00 sö 14/07 Nordic Light Arena Mix Senior Grp A Mix Max 6 - 5 Skellefteå FF    
14070135 sö 14/07 17:45 sö 14/07 Kraft Arena P04-05 Grp B BK Spänk 6 - 5 Norrbottens Benders    
14070235 sö 14/07 17:45 sö 14/07 Logart Arena P/F 10-11 Grp A FC Fortnite Färdig Böleängsbrudarna    
14070335 sö 14/07 17:45 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp B BK Bollkoll 9 - 4 Brunk IF    
14070134 sö 14/07 17:30 sö 14/07 Kraft Arena P04-05 Grp A Mammas Bubbisar 4 - 4 Team Bureaif    
14070234 sö 14/07 17:30 sö 14/07 Logart Arena F08-09 Grp A Leif-Lennart Färdig IBK Dalen    
14070334 sö 14/07 17:30 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp B Elj & Co 1 - 16 IBK A-laget    
14070133 sö 14/07 17:15 sö 14/07 Kraft Arena P04-05 Grp A 64-tick 3 - 5 Obbola IK    
14070233 sö 14/07 17:15 sö 14/07 Logart Arena F08-09 Grp A Läsligan Färdig Röbäcks IF    
14070333 sö 14/07 17:15 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp A FC BOTIC 0 - 5 W Hällgrens polisonger    
14070132 sö 14/07 17:00 sö 14/07 Kraft Arena Mix Senior Grp A Bob & the wailers 3 - 7 Läsligan    
14070232 sö 14/07 17:00 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Ibk luleå Färdig Team Profilera    
14070131 sö 14/07 16:45 sö 14/07 Kraft Arena P04-05 Grp B Norrbottens Benders 5 - 3 Brunk IF    
14070231 sö 14/07 16:45 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Old Town Bulldogs East Färdig Team Balticgruppen    
14070331 sö 14/07 16:45 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp B Backfickan 2 - 8 BK Bollkoll    
14070130 sö 14/07 16:30 sö 14/07 Kraft Arena Mix Senior Grp A Mcljummet 0 - 11 Bob & the wailers    
14070230 sö 14/07 16:30 sö 14/07 Logart Arena P08-09 Grp A Guif Kings Färdig Team Umeå Energi    
14070330 sö 14/07 16:30 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp B Elj & Co 2 - 4 BK Spänk    
14070129 sö 14/07 16:15 sö 14/07 Kraft Arena Mix Senior Grp A Bureå Allstars 4 - 9 Mix Max    
14070229 sö 14/07 16:15 sö 14/07 Logart Arena P/F 10-11 Grp A Böleängsbrudarna Färdig Skellefteå Blackhawks    
14070329 sö 14/07 16:15 sö 14/07 Nordic Light Arena Mix Senior Grp A Skellefteå FF 2 - 5 Läsligan    
14070128 sö 14/07 16:00 sö 14/07 Kraft Arena P04-05 Grp A Hällgrens polisonger 9 - 4 Team Bureaif    
14070228 sö 14/07 16:00 sö 14/07 Logart Arena F08-09 Grp A IBK Dalen Färdig Läsligan    
14070328 sö 14/07 16:00 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp A Benders IF P04 6 - 1 Mammas Bubbisar    
14070127 sö 14/07 15:45 sö 14/07 Kraft Arena P08-09 Grp A Old Town Bulldogs East Färdig BK Sörbäcken    
14070227 sö 14/07 15:45 sö 14/07 Logart Arena F08-09 Grp A Röbäcks IF Färdig Leif-Lennart    
14070327 sö 14/07 15:45 sö 14/07 Nordic Light Arena P04-05 Grp A 64-tick 5 - 0 W FC BOTIC    
14070126 sö 14/07 15:30 sö 14/07 Kraft Arena P08-09 Grp A Old Town Bulldogs West Färdig Team Profilera    
Nordic Light Klubbhuset Skellefteå FF IBK Dalen