Detta är resultaten från Nordic Light Outdoor Sports/Floorball 2019. Se de senaste resultaten från Nordic Light Outdoor Sports/Floorball 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
"Himlen är blå..." är blå Pojkar 06-07
64-tick Pojkar 04-05
Akademin Herr Senior
Backfickan Pojkar 04-05
Bandybollarna Flickor 00-03
Benders IF P04 Pojkar 04-05
Bizview Björnarna Flickor 04-05
bk_p12 Pojkar 02-03
BK Bollkoll Pojkar 04-05
BK Sanken Pojkar 02-03
BK Spänk Pojkar 04-05
BK Sörbäcken Pojkar 08-09
Black Panthers Flickor 04-05
Black Sharks Flickor 06-07
Black Worrior Flickor 06-07
Bob & the wailers Mix Senior
Boiz if Herr Senior
Boliden IB Dam Oldgirls
Brunk IF Pojkar 04-05
Brunk jr Pojkar 06-07
Bureå Allstars Mix Senior
Böleängsbrudarna Pojkar/Flickor 10-11
Capricen IF Herr Senior
Charlies Änglar Pojkar 02-03
Dahlbergs Åkeri Pojkar 02-03
Dalen Dam Senior
Degernäs United Pojkar 02-03
Elj & Co Pojkar 04-05
Ersi Dam Senior
Ey Gäris Dam Senior
Ey Gäris Flickor 00-03
FC BOTIC Pojkar 04-05
FC Fortnite Pojkar/Flickor 10-11
FULLträff Herr Senior
Galacticos Galaticos Herr Senior
Galacticos Akademi Pojkar 06-07
Guif Kings Pojkar 08-09
Guns grabbar Pojkar 06-07
Hagmarks AIF Herr Senior
Hällgrens polisonger Pojkar 04-05
IBK A-laget Pojkar 04-05
IBK Benders Pojkar 06-07
IBK Dalen Herr Oldboys
IBK Dalen Flickor 08-09
IBK Dalen Flickor 06-07
IBK Dalen Dam Oldgirls
IBK Jokrarna Pojkar 02-03
Ibk luleå Pojkar 08-09
IBK Umeå Norr Team Rutin Herr Oldboys
ICA MAXIS favoriter Pojkar 06-07
IK Skytten/ Assist IK Assist IK Pojkar 06-07
IK Skytten/ Assist IK Skytten Pojkar 06-07
Iksu Dam Oldgirls
Issa's On The Floor Flickor 00-03
Leif-Lennart Flickor 08-09
Lirarna Flickor 06-07
Los Valpos Dam Senior
Los Valpos Flickor 00-03
Loven Will Rock You Flickor 00-03
Lucky Losers Flickor 00-03
Läsligan Flickor 08-09
Läsligan Mix Senior
Mammas Bubbisar Pojkar 04-05
Mcljummet Mix Senior
Mix Max Mix Senior
Nisse är petad Herr Oldboys
Norrbottens Benders Pojkar 04-05
Norsjö Pojkar 02-03
North power Herr Senior
Obbola IK Pojkar 04-05
Old Town Bulldogs East Pojkar 08-09
Old Town Bulldogs West Pojkar 08-09
Passa Helena Dam Senior
Pekkas änglar Dam Senior
Pink Panthers Flickor 06-07
PKAO Pojkar 02-03
Röbäcks IF Flickor 08-09
Samba Pojkar 02-03
Score 97 Pojkar 06-07
Sex & Cilla Dam Senior
Sharks Pojkar 06-07
Showbuisness Herr Senior
Skellefteå Blackhawks Pojkar/Flickor 10-11
Skellefteå FF Herr Senior
Skellefteå FF Mix Senior
Skellhell BK Dam Senior
Skellhell Young Guns Pojkar 08-09
Stolpskotten Flickor 04-05
Team Balticgruppen Pojkar 08-09
Team Brunk Herr Senior
Team Bureaif Pojkar 04-05
Team Hopp & Skoj Mix Senior
Team Hype Pojkar 06-07
Team Profilera Herr Senior
Team Profilera Pojkar 08-09
Team Russia Herr Oldboys
Team Scooby doo Pojkar 06-07
Team Umeå Energi Pojkar 08-09
Team Unihoc Herr Senior
Theo Skelleftehamn Pojkar 06-07
Tomtebo gangsters Pojkar 06-07
UFF BK Flickor 00-03
Umeå Warriors Pojkar 06-07
Walters Hjältar Pojkar 06-07
Vi kan bara spela fotboll! Flickor 04-05
Nordic Light Klubbhuset Skellefteå FF IBK Dalen